Ecotan – Certifikácia

certi1a

Certifikát Organic Food Chain (OF) získa prírodný produkt, ktorý spĺňa nasledujúce kritériá:

  • použité suroviny pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva
  • zber surovín prebieha šetrným spôsobom, bez toho aby dochádzalo k zaťažovaniu životného prostredia,
  • produkty neobsahujú parafín, vazelínu, ani iné ropné produkty a ďalšie zložky cudzie ľudskému organizmu, zároveň sa pri výrobe nepoužívajú syntetické konzervačné, vonné a farbiace látky,
  • výrobok ani použité suroviny nie sú testované na zvieratách, nie sú použité suroviny z mŕtvych zvierat.
certi2

Pre získanie certifikátu Australian certified toxic-free výrobok nesmie obsahovať syntetické zlúčeniny a látky škodlivé ľudskému zdraviu. Zakázané je tiež používať geneticky modifikované zložky, ropné deriváty, syntetické vonné látky, chemické konzervačné látky, umelé farbivá, chemické UV filtre a látky živočíšneho pôvodu, ktorých získanie zahŕňa smrť zvieraťa (výnimku teda tvoria látky ako lanolín, med alebo mlieko). Výrobky nesmú byť testované na zvieratách. Dôraz je kladený na ochranu životného prostredia a minimálny vplyv na prírodu.

certi3

Logo 100% vegan zaručuje, že produkt neobsahuje žiadny živočíšny produkt (mäso, mlieko, vajcia, med, kožušiny ani koža). Toto označenie propaguje a podporuje vegánsky životný štýl. Vegánstvo je spôsob života, ktorý sa snaží vylúčiť, pokiaľ je to možné a účelné, všetky formy vykorisťovania a krutosti spôsobenej na zvieratách. Vegáni odmietajú všetky živočíšne produkty, či už získané zo zabitých zvierat, či zo zvierat živých.

certi4

V klasickom kozmetickom priemysle hrajú zvieratá veľmi dôležitú úlohu, používajú sa pre testy na chemické látky a kombinácia týchto látok, aby sa vylúčili prípadné škodlivé účinky na človeka. Eco by Sonya vlastný certifikát Choose Cruelty Free (CCF).

CCF je nezávislá, nezisková organizácia so sídlom v Austrálii, ktorá aktívne propaguje ukončenie testovania na zvieratách. Logo zajačika napovedá, že daná spoločnosť nevykonáva pokusy na zvieratách na účely testovania kozmetických produktov, ani ich zložiek.

Organizácia nepovoľuje testovanie produktov ani ich jednotlivých zložiek na zvieratách vo všetkých fázach výroby.