Equa – Časté otázky

Mala by som umyť fľašu pred prvým použitím?

Určite áno! EQUA fľaše by mali byt poriadne vyumývané a vysušené pred prvým použitím. Využite našu čistiacu zmes, alebo ju zalejte vriacou vodou. Pozor však na ruky aby ste sa neobarili.

Z akých materiálov sú EQUA fľaše vyrábané?

Jedine z najkvalitnejších skiel a to buď strojom alebo ručným fúkaním. Vďaka tomu Vám dlho vydržia. Naše plastové fľaše sú z materiálov, ktoré neobsahujú škodlivé BPA.

Aký objem majú EQUA fľaše?

Kolekcia ACTIVE a SQUEEZE 550 ml. Kolekcia DROP 570 ml.

Môžem do EQUA naliať bublinkové (sýtené) nápoje?

NIE! Rozhodne to neodporúčame. Bublinky sa môžu otrasmi uvolniť a vyvinúť obrovský tlak, ktorý môže viesť k poškodeniu veka a tak môže fľaša začať vytekať.

Môžem do EQUA naliať alkoholické nápoje?

Áno, všetky tie, ktoré neobsahujú bublinky :) Viď otázka vyššie.

Môžem do EQUA naliať horúce nápoje? Káva/čaj?

Samozrejme! Vďaka kvalitným materiálom môžete do EQUA naliať rovnako kávu ako aj čaj. Fľaša EQUA znesie bez problémov teploty od -20°C do +100°C (neplatí ak je vo fľaši plný objem kvôli rozpínaniu tekutiny).

Môžem EQUA dať do umývačky riadu, alebo mikrovlnky?

Nie, EQUA nepatrí ani do jedného z uvedených prístrojov, či zariadení.

Môžem EQUA fľašu dať do mrazničky?

Samotnú fľašu áno, ale s nápojom určite nie. Teploty pod 0°C rozpínajú tekutinu a tento tlak môže úplne rozdbiť sklenú fľašu, čo je veľmi nebezpečné. Ak nie ste si istý, radšej to nerobte.

Môžem si do nápoja pridať kocky ľadu?

Určite áno :) Je to dokonalé osvieženie počas letných dní. Sklo fľaše je pevné, takže vydrži aj transport a hrdlo je dostatočne široké na pridanie ľadu do fľaše.

Môžem recyklovať EQUA?

Samozrejme! Ak už fľašu definitívne nechcete používať, vyhoďte ju do správnej nádoby. Plastové do platových odpadov a sklené do skleného odpadu.

Ako umyť fľašu od usadenín z teplých nápojov?

Po použití teplého nápoja je najlepším riešením okamžite vypláchnutie vodou, aby usadeniny nestihli zaschnúť. Nie vždy však máte tú možnosť, preto sme prirpavili čistiacu zmes, vďaka ktorej Vám to pôjde lahšie. Pre silnejší efekt môžete pridať aj ocot. Zrieďte zmes s 1 dcl teplej vody a vlejte do fľaše. Traste s ňou až kým neostane čistá. Ak sú usadeniny pevné, doplňte flašu cca do 3/4 a nechajte odstáť cez noc. Nezabudnite potom vypláchnuť pár krát čistou vodou aby ste vyplavili naozaj všetko pred ďalším použitím.

Najobľúbenejšie produkty Equa